درباره نشریه

تفکر سلف گرائی که روز به روز در عالم اسلام گسترده تر شده و با پشتیبانی وهابیت دست خود را به جان و مال و ناموس امت اسلام آغشته کرده است از مهمترین جریان های خطرناک  امروز جهان اسلام است. گروههایی که با شعار سلف گرائی و با هدف بازگشت اقتدار اسلام به تشکیل حکومت اسلامی بر روی خون مسلمانان دل خوش کرده­اند با مدیریت استکبار جهانی، بهترین وسیله برای مشوه جلوه دادن دین پیامبر رحمت و گسترش اسلام ستیزی گردیده و ماموریت به یغما بردن امنیت و عزت و سرمایه امت اسلامی را بر عهده دارند.

در این میان حوزه­های علمیه و علمای راستین که مرزبانان دین شمرده می‌شوند، وظیفه ای خطیر و حساس دارند که ابتدا باید این جریان را بشناسند و در قدم بعد به دیگران نیز آگاهی و شناخت دهند تا مانع رشد این تفکر و مصونیت امت اسلام گردیده و بعد از آن راه های مقابله با این تفکر را معرفی کنند.

نشریه علمی- ترویجی پژوهشنامه نقد وهابیت سراج منیر برخواسته از حوزه علمیه قم تحت اشراف حضرت ایت الله العظمی مکارم شیرازی و زیر نظر مستقیم حجت الاسلام و المسلمین حاج مهدی مکارم شیرازی در راستای روشنگری و بررسی این تفکر منتشر و زمینه ای مناسب برای همه کسانی که در این موضوع تحقق و بررسی می‌کنند فراهم آورده است.

با توجه به ایده ها و‌ آرمانهای فوق، نشریه "پژوهشنامه نقد وهابیت سراج منیر" در قالب این اساسنامه فعالیت خود را سامان می‌دهد.